Expandovaný perlit EP 150 125l

Skladom 0.5 KS

Cena bez DPH:

12,33 €

Cena s DPH:

14,79
Jednotková cena: 14.79 €/ks
Objednávkový kód: 134896
Značka: LKB PERLIT
KS

Pozor, tovar sa nedá poslať kuriérom - iba osobne

Predajňa Nitra, Novozámocká 199: skladom 0.5 KS

Sklad Západ: skladom 0 KS
Sklad Východ: skladom 0 KS

Cena na jednotlivých skladoch sa môže líšiť.

Termín dodania:

Doprava kuriérom Kuriérom SPS - tovar k Vám príde 03. 08. 2021, najneskôr 04. 08. 2021

Osobný odber Osobný odber DO HODINY, OC L&Š Nitra, Novozámocká 3/B - denne Po-Ne 7:00-16:30

Popis

Expandovaný perlit EP 150 125l

Perlit je anorganický vulkanický materiál, ktorý v sebe obsahuje vnútorne viazanú vodu. Tepelnou úpravou – zahrievaním v peci na vysoké teploty, pri ktorom nemení svoje chemické zloženie, sa jeho vnútorne viazaná voda mení na paru, tlak ktorej spôsobuje objemovú expandáciu zŕn, ktoré niekoľkonásobne zväčšujú svoj objem. Výsledný materiál – expandovaný perlit je ľahký porézny materiál sivobielej farby. Má niekoľko výborných vlastností -nízka špecifická hmotnosť, chemická neutrálnosť, žiadny zápach, tepelná odolnosť od –200 do +850oC, odolnosť voči mikroorganizmom a plesniam, nízka hygroskopia.

Určenie (oblasť použitia):

Pre svoju nízku sypnú hmotnosť, tepelno- a zvukovoizolačné vlastnosti sa používa v stavebníctve ako prísada do mált, omietok a vyľahčených a tepelnoizolačných betónov, ako aj na výrobu tepelnoizolačných tvaroviek (tehál).

Tepelnoizolačné vlastnosti perlitu sa využívajú aj pri priamych zásypoch energetických kanálov, kryogénnej izolácii zásobníkov skvapalnených plynov, izolačných zásypoch pri sanácii starších drevených stavieb a dvojplášťového muriva budov.

Je vhodný na likvidáciu ropných produktov v suchom prostredí (garáže, výrobné haly).

Využitie nachádza aj v poľnohospodárstve - najmä skleníkovom hospodárstve, na vyľahčovanie ťažkých pôd a pri zakoreňovaní rastlín. Pridáva sa do rôznych rašelinových zmesí a iných substrátov na pestovanie izbových a skleníkových rastlín. V lesných škôlkach pri zakladaní novej výsadby výrazne pomáha zlepšovať kvalitu zakoreňovania mladých stromčekov.

Používa sa na hydroponické pestovanie v špeciálnych plastových fóliách ako alternatíva za pôvodne používanú minerálnu vlnu. Najväčšími výhodami perlitu sú jeho odolnosť voči škodcom, plesniam a hubám a 100 %-na recyklovateľnosť - obsah plastovej fólie, t.j. perlit spolu so zvyškami koreňov rastlín je možné po ukončení vegetačného obdobia použiť na priame zapracovanie do pôdy - zabezpečí sa tak prísun prírodného hnojiva vo forme biologických zvyškov a vďaka perlitu vyľahčenie a zlepšenie vodného režimu pôdy.

Balenie:

Expandovaný perlit sa dodáva:

 • balený v 125 litrových označených papierových vreciach
 • voľne ložený (sypaný) prepravovaný v cisternových vozidlách
 • balený v obrích vreciach – big-bagoch s objemom ca 1,0 m3

Skladovanie:

Expandovaný perlit je potrebné, v závislosti od použitého obalu (papierové vrecia), skladovať v suchých priestoroch, chrániť pred namoknutím dažďom alebo zemskou vlhkosťou. Vzhľadom na prašnosť sa produkt uskladňuje v uzavretých neporušených obaloch.

Záručná doba produktu:

Pri dodržaní podmienky skladovania je doba použitia expandovaného perlitu prakticky neobmedzená. Produkt nepodlieha žiadnym zmenám v dôsledku plynutia.

Využitie:

 1. Perlitové omietky - tepelnoizolačné vlastnosti expandovaného perlitu sú v maximálnej miere zhodnotené v perlitových omietkach. Môžu sa použiť nielen ako vnútorné omietky, ale pri vhodnej kombinácii perlitovej omietky s vodovzdornou povrchovou úpravou možno vytvoriť dokonalé vonkajšie omietky, priedušné pre plyny a vodnú paru, odolné voči prenikaniu dažďovej vody. Perlitová omietka je absolútne nehorľavá, možno ju použiť na všetky obvodové steny obytných budov. Určujúcim kritériom, od ktorého závisia hlavné fyzikálne vlastnosti omietky je jej tepelná vodivosť, pevnosť a objemová hmotnosť. Zloženie perlitových omietok pre prípravu 0,1 m3 hotovej omietky. Do miešačky nasypeme expandovaný perlit, pridáme cement a vápno. Zapneme miešačku a pridávame vodu. Po krátkom zamiešaní skontrolujeme konzistenciu omietky. V prípade potreby ju zriedime vodou, alebo zahustíme expandovaným perlitom. Po 4 až 6 minútach miešania je omietková zmes pripravená. Dlhšia doba nie je potrebná, naopak doba nad 10 minút má na vlastnosti omietky negatívny vplyv.
  Postup pri omietaní je podobný ako pri nanášaní klasickej omietky. Pred nanášaním PTM je vhodné na murivo naniesť slabú vrstvu hrubého cementového postreku. Na vlhký povrch potom nanášame po jednotlivých vrstvách perlitovú omietku. Hrúbka jednej vrstvy omietky nemá byť väčšia ako 2 cm. Nasledujúcu vrstvu robíme vždy až po zavädnutí predchádzajúcej. V prípade, že je na stene pripravené nosné pletivo, nanášaná vrstva môže byť aj hrubšia.
 2. Perlitbetón (PTB) je jedným z  najľahších silikátových tepelnoizolačných a zvukovoizolačných stavív, pripravený mokrým alebo polosuchým spôsobom z expandovaného perlitu a cementu. Pre jednotlivé druhy PTB sa používa surovinová receptúra, ktorá je rozpísaná pre 0,1 m3 hotového PTB.
 3. Agroperlit  - Pomer, v akom sa má Agroperlit miešať s pôdou, závisí od kvality pôdy a druhu pestovaných rastlín. Pre pestovanie kvetov a zeleniny v záhradách, skleníkoch alebo fóliovníkoch sa do pôdy môže primiešať až jedna tretina Agroperlitu. Všeobecne platí pravidlo, že čím je pôda ťažšia, tým väčšie množstvo Agroperlitu potrebuje na vyľahčenie. Vzhľadom na schopnosť Agroperlitu podporiť rast koreňov zvyšujú sa jeho dávky pri pestovaní koreňovej zeleniny alebo pri pestovaní zeleniny a kvetov z priesad. Do ľahkých piesočnatých pôd je výhodné pridávať Agroperlit pre jeho schopnosť zadržiavať vlahu a živiny.
 4. Vapex - Čistenie podláh výrobných hál, garáží, čerpacích staníc, nádvorí stavenísk a dielní znečistených ropnými produktmi. Očistenie podlahy spočíva v posypaní dostatočným množstvom Vapexu, ktorý ropné produkty rýchlo absorbuje. Následne sa Vapex zmätie. V prípade použitia na mokrej podlahe, neklesne množstvo absorbovanej nafty pod 350 l/m3 Vapexu. 

  Odstraňovanie ropných produktov z povrchu stojatých vôd

  Vapex je potrebné rozsypať po vodnej hladine na náveternej strane. Vietor a prirodzené vlnenie hladiny transportuje Vapex na opačnú stranu vodnej plochy. Nasiaknutý Vapex sa potom zbiera sieťovými zberačmi. 1 m3 Vapexu pohltí 250 až 400 l nafty.

  Odstraňovanie ropných produktov z tečúcich vôd

  Z riek, potokov a kanálov možno ropné produkty odstrániť pomocou pevných alebo plávajúcich norných stien. Vodný tok sa prehradí po celej šírke nornou stenou a Vapex sa nasype v dostatočnom množstve pred stenu. Plávajúca vrstva Vapexu zachytáva ropné produkty z hladiny vody, čistá voda preteká pod nornou stenou. Ak je tok vody prudký je potrebné zaradiť za sebou viac norných stien. Týmto spôsobom možno zachytiť v 1 m3 Vapexu minimálne 350 l nafty.

  Hasenie horiacich ropných látok

  Vapex možno použiť aj pri hasení horiacich rozliatych ropných látok. Tým, že Vapex pohltí horiace ropné produkty umožní ľahšiu lokalizáciu a likvidáciu požiaru.


Hmotnosť: 15 kg
Doprava a platba

Doprava:

Artikel: Expandovaný perlit EP 150 125l
Hmotnosť: 15 kg/KS


Balíková doprava Cena s DPH
0 - 2 kg3,90 €
2 - 5 kg4,50 €
5 - 10 kg5,10 €
10 - 20 kg5,70 €
20 - 40 kg8,90 €
40 - 49 kg13,90 €
Dobierka+ 1,00 €
Polpaletová doprava s dobierkou Západ + Stred SR Východ SR
do 50 kg max. 0,3m320,70€25,84€
do 100 kg max. 0,5m323,20€26,82€
do 200 kg max. 0,7m326,59€29,76€
Dobierka+ 1,80 €
Paletová doprava s dobierkou Západ + Stred SR Východ SR
do 300 kg max. 1,6m333,42€37,32€
do 600 kg max. 1,8m342,46€44,94€
do 1200 kg max. 2m356,33€59,21€
Dobierka+ 1,80 €
 • tovar je zasielaný z centrálneho skladu v Nitre kuriérom SPS, GEIS a Paletexpressom
 • tovar objednaný do 12:00 v pracovný deň prepravovaný kuriérom je expedovaný ešte v deň objednávky, inak v nasledujúci pracovný deň
 • pri osobnom odbere je objednávka spracovaná a vybavená na stredisku (Obchodné centrum L&Š Nitra, Novozámocká 3/B)
 • viditeľné množstvo dostupného tovaru na sklade je aktualizované priebežne, každých 10 minút počas dňa

Platba:

 • za tovar platíte až po prevzatí kuriérom
 • nepoškodený a nerozbalený tovar sa dá vrátiť do 14 kalendárnych dní od objednávky

Garancia spokojnosti:

 • sme na trhu od roku 1992
 • sme jeden z najväčších internetových obchodov s farbami, náradím, stavebninami a drogériou
 • prevádzkujeme 2 veľké Obchodné centrá v Nitre a v Košiciach, na ktorých je tovar vystavený
 • zaručujeme rýchle dodanie tovaru
 • ponúkame tovar, ktorý máme fyzicky skladom - všetok tovar je dostupný pri osobnom odbere
 • zaručujeme najlepší servis
Mám otázku
Jozef Király

Jozef Király

vedúci bývania

0905 450 494

stavba@farby.sk

Váš dopyt na tovar Expandovaný perlit EP 150 125l

Váš email nebude zverejnený, slúži iba ako adresa pre odoslanie odpovede.


Na stiahnutie

Karta bezpečnostných údajov a technický list k Expandovaný perlit EP 150 125l:

Označenie tovaru

EAN kód a interný kód výrobku Expandovaný perlit EP 150 125l:

134896

Kategórie
Z akcií vyberáme