Čapovaná drogéria v Nitre

Čapovaná drogéria v Nitre

Radi by sme sa venovali životnému prostrediu, resp. projektu, do ktorého sme vstúpili aj my. Ide o projekt Čapovaná drogéria, ktorý môže výrazne napomôcť k zlepšeniu nášho životného prostredia.

Sú tu hneď tri faktory prečo:

1. Plasty
Drogéria sa dnes dodáva v plastových obaloch. Tieto sú poväčšine nerozložiteľné a pri ich výrobe a likvidácií znehodnocujeme životné prostredie. Každoročne tak vyprodukujeme tony odpadu, ktorý musíme následne zlikvidovať. Nakoľko tomu chceme zamedziť a šetriť životné prostredie, môžeme drogériu čapovať. Pracie gély, aviváže, mydlá, prostriedky na čistenie či kozmetika. To všetko si môžete u nás načapovať do fliaš, ktoré si prinesiete. Alebo si u nás jednorázovo zakúpite fľaše, ktoré si následne budete opakovane nosiť.

2. Biodrogéria
Produkty, ktoré Vám ponúkame sú vyrábané na rastlinnej báze z ľahko získaných rastlinných surovín. Sú voľne rozložiteľné a preto sú šetrné k životnému prostrediu. Neznamená to však, že napriek tomu, že neboli použité chemikálie, je ekodrogéria menej účinná. Svojím zložením dokáže úplne v pohode konkurovať chemickým drogériám.

3. Ekonomika
V neposlednom rade treba myslieť aj na svoju peňaženku. Tým, že nekupujete obal, neprispievate na marketing. Čím sa cena týchto bioproduktov stáva oveľa prístupnejšia ako predražené značky, za ktoré musíte platiť.